בניית גדר

בניית גדר

Published by

Posted on July 06, 2017

גדר מיועדת ליצור הפרדה בין השטח הפרטי לבין השטח הציבורי. בעזרת הגדר ניתן ליהנות מתחושה של פרטיות ואינטימיות ולהעלות בצורה משמעותית את הערך של נכסים פרטיים. בנוסף, הגדר מתאימה לשטחים ציבוריים כי בעזרתה ניתן להשיג תוספת דקורטיבית יוצאת מגדר הרגיל. את הגדר אפשר לבנות מסוגים מסוימים של עץ ולשלב בתוכה גם מתכת, אלומיניום, ברזל, אבן ועוד.

הנה כמה יתרונות בולטים מאוד של בניית גדר:

א. עלות ראשונית – בניגוד למה שנהוג לחשוב, בניית גדר לא חייבת להיות כרוכה בהוצאה כספית גדולה. אפשר לצמצם בצורה משמעותית את העלות הראשונית של הבנייה באמצעות התייעצות עם אנשי מקצוע. כמו כן, עלות ההתקנה של גדר עץ למשל זולה ביחס לגדר שנבנית מחומרים אחרים.

ב. תחזוקה פשוטה – גדר עץ כמעט ולא דורשת תחזוקה. אפשר לצבוע מחדש את הגדר אחת לתקופה מסוימת בעקבות בלאי או שחיקה, אך הגדר עצמה עמידה בפני נזקי לחות ושמש. המלצה לא פחות חשובה היא להשתמש בחומרי ציפוי מסוימים על מנת לגרום לעץ להישמר לאורך זמן. כל אלו יחד יקלו על התחזוקה ויעזרו לשמור על המראה המקורי של העץ.

ג. עיצוב ודקורציה – גדר עץ משתלבת בכל סוג בנייה ולכן נחשבת גמישה מאוד. היא מתאימה לעיצוב של חצר פרטית, גינה, מרפסת וגג ואפשר לעצב בעזרתה את הכניסה לבנייני מגורים משותפים, בנייני משרדים, בתי מלון ומסעדות. העיצוב מתבצע באמצעות התאמת סוג העץ, הצבע והגודל לשערים או לשאר האלמנטים הדקורטיביים בחלל החוץ.

המלצות לבניית גדר

הדבר הכי חשוב בבניית גדר הוא להתאים אותה לצרכי הלקוחות. התאמה לצרכי הלקוחות נשענת על גודל השטח שאותו אמורים לכסות עם הגדר, על מאפיינים שלו מבחינת סוג הקרקע ועל בחירה נכונה של סוג העץ או המתכת. מומלץ גם להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות ולהתרשם מסוגי הגדרות הנפוצים.

כמו כן, אפשר לבצע השוואת מחירים בין סוגי עצים לפני שבוחרים באיזה מהם להשתמש כדי לבנות את הגדר. זו הדרך הנכונה לעצב גדר מרשימה וליהנות ממנה לאורך זמן.