בניית דק

בניית דק

Published by

Posted on August 08, 2017

בניית דק בגינה: עסק למקצוענים בלבד

אנשים רבים רגילים לבנות דברים בעצמם ולא אוהבים לתת לבעל מקצוע חיצוני להתקין עבורם ולקבל על כך עוד תשלום. גם אם את רוב הקניות של הרהיטים שלנו אנחנו עושים באיקאה ורגילים לבנות בעצמנו, בניית דק היא עסק אחר לחלוטין. הדק שאנחנו רוצים להקים בגינה הוא הרצפה שעליה אנחנו והילדים שלנו נדרוך ולכן היא צריכה להיות איכותית וחזקה בעלת כל האישורים הנדרשים. בניית דק צריכה להיות מדויקת ואיכותית וגם הד הכי איכותי והכי יפה לא ייראה היטב בלי התקנה נכונה. בניית דק יכולה להסתבך מעט לפי פני השטח ולכן חשוב להכיר את תהליך ההתקנה ומה הוא כולל.

מה יכול להשפיע על בניית דק?

  • בניית דק היא לא דבר בעייתי אך יש דברים שיכולים להשפיע עליה. בניית הדק חייבת להיות מאושרת ולפי התקנים והנהלים. בין כל קורה בדק חייב להיות מרווח של ארבעה מילימטרים לפחות כדי לאפשר ניקוז. במידה ולא יהיה מרווח נכון אתם תגלו שהמים לא מתנקזים והדק שלכם יכול להיות מאוד בעייתי. כמו כן יש דקים שחייבים להיות מוגבהים. לא כל פני השטח בגינות ובמקומות ישרים ובחלק מהאתרים ברשות הטבע והגנים, בפארקים וגם בגינות פרטיות רבות, פני הקרקע אינם מאפשרים בנייה ישרה של הדק ולכן יש צורך ליישר אותה או לבנות דק מוגבה שיעלה יותר.
  • בניית דק על משטח בטון היא בנייה הרבה יותר פשטה. אנשים שיש להם בטון בגינה או מרצפות יכולים עליו להקים את הדק מה שייתן להם בנייה הרבה יותר פשוטה וקלה. לעומת זאת, אדמה בוצית שמצריכה הגבהה מאריכה את התהליך וגם מייקרת אותו.
  • בשלב ההתקנה הברגים שמחברים בין הדק לתשתית בולטים. אם תרצו לבצע התקנה בלי שרואים את הברגים זה יעלה לכם יותר וכדאי לברר מה המחיר הנוסף שתצטרכו לשלם.

התקנה מקצועית מחברה מוכרת

בניית דק היא משימה מסובכת למי שלא יודע כיצד לבצע אותה ומשימה פשוטה מאוד לחברה מנוסה ואיכותית בשוק. חשוב לבחור את החברה אחרי סקר שוק נרחב ולא לנסות להוזיל עלויות עם חברות לא מוכרות לא המלצות באינטרנט.