גדר מחיר

גדר מחיר

Published by

Posted on July 18, 2017

בבניית גדר מחיר הוא נתון שנקבע על פי שיקולים שונים. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני שמתחילים לבנות את הגדר, להתרשם מסגנונות עיצוב קיימים ולקבוע בצורה מסודרת את מסגרת התקציב. עם זאת, חשוב לא פחות להכיר את הפרמטרים המשפיעים על המחיר ולהשתמש בהם על מנת לחסוך בהוצאות מיותרות.

הנה למשל הגורמים העיקריים שקובעים כמה בערך תעלה גדר:

א. סוג הגדר – הפרמטר החשוב ביותר בקביעת גדר מחיר הוא סוג חומרי הגלם שבהם בוחרים להשתמש. יש פערים של עשרות אחוזים במחיר של גדר במבוק, גדר עץ טבעי וגדר ערבה. לצדן יש לציין גם את גדרות האבן וגדרות המתכת שמתומחרות בצורה שונה. ככל שחומרי הגלם חזקים ועמידים יותר כך צפוי מחיר הגדר לעלות.

ב. תשתית הקמה – לא רבים מביאים בחשבון את ההשפעה של תשתית ההקמה על גדר מחיר ועלויות. מבחינת אנשי המקצוע, ההבדל הבולט הוא בין גדר שאותה מקימים על הקרקע לבין גדר שמוקמת על תשתית בטון

ג. עיצוב ודקורציה – כמובן שגם לנושא העיצוב יש השפעה על המחיר. גדר סטנדרטית תהיה זולה יותר מגדר מעוצבת, ויש גדרות שאותן מעצבים על פי דרישות ספציפיות של הלקוח. התאמה אישית של הגדר דורשת השקעה של זמן ובסופו של דבר באה לידי ביטוי גם בתג המחיר.

מה המחירים המקובלים בענף?

אחת הדרכים לחסוך בהוצאות היא להכיר את טווח המחירים המקובלים בענף. גדר פלסטיק שמוקמת על גבי הקרקע למשל תעלה 300-800 ש”ח, לעומת אותה גדר שתוקם על תשתית בטון אבל תעלה 150-800 ש”ח. גדר רשת על הקרקע תעלה 200-750 ש”ח וגדר מתכת 400-1,000 ש”ח. גדר אלומיניום על הקרקע תעלה 440-800 ש”ח וכך גם גדר אלומיניום על תשתית בטון, אולם גדר איסכורית על הקרקע תעלה 180-800 ש”ח בעוד על תשתית בטון היא תעלה 150-900 ש”ח.

בשורה התחתונה, בקטגוריה של גדר מחיר יש השפעה לפרמטרים שונים שאותם כדאי להביא בחשבון. פרמטרים אלו קובעים באופן עקרוני את המחיר של הגדר ואת גובה ההוצאה הכספית מבחינת הלקוחות וקהל היעד.