דק מחיר

דק מחיר

Published by

Posted on August 15, 2017

האם לדק מחיר משתלם כמו שאומרים?

הנפיצות של הדקים ברחבי המדינה גרמה לאנשים רבים לחפש את ההסברים מדוע הם הולכים ונהיים יותר נפוצים. האם באמת המחיר של הדקים ירד משמעותית או שמא המשכורות שלנו נהיו גדולות יותר? את שני הנתונים האלו אפשר לבדוק ואפשר לראות שבאמת כיום ניתן להשיג דקים במחירים משתלמים הודות לאהדה שלהם בקב הישראלים שגרמה ליותר ויותר חברות לפתוח בתחרות על הלקוחות והביאה לישראל הרבה סוגים רבים של דקים שלא היו כאן לפני כן. כיום המבחר גדול מאוד ולדק מחירים משתנים על קשת רחבה שמתחילה במאתיים שקלים למטר רבוע ועד אלף שקלים ומעלה לדקים יוקרתיים.

מה קובע את מחיר דק?

  • אנשים רבים נוטים לחשוב שמה שקובע את מחירו של מטר רבוע להתקנת דק הוא אך ורק סוג העץ. אמנם סוג העץ משמעותי ביותר אך לא הוא הפרמטר היחיד שיקבע אם תשלמו מאתיים שקלים למטר רבוע או חמש מאות שקלים. בעוד יש עצים יוקרתיים מאוד שהמרה שלהם מעוצב ואיכותי שכולם רוצים לקבל אות ובמרפסת, יש דקים שהם קשיחים מאוד ועמידות שלהם מצטיינת. כך למשל אפשר להסביר מדוע לדק מחיר גבוה יותר אם הוא מעת איפאה ברזילאי.
  • אמנם עץ איפאה ברזילאי הוא עץ בעל גוון כהה ויוקרתי אך מה שהופך את המחיר שלו לגבוה הרבה יותר הוא הקשיחות והעמידות שלו. הקשיחות שלו מצטיינת בהרחקת מזיקים ובעמידות מפני נוזלים כך שלא משנה כמה גשם יירד או איזה בקבוק מים יישפך עליו הוא יישאר שלם ויציב. עובדה זו הופכת דקים קשיחים וחזקים להרבה יותר כבדים כך שגם ההתקנה שלהם מתייקרת ואתם תצטרכו להיפרד מסכום גדול יותר בהתקנה שלהם, כאשר כל פעולה נהיית קשה יותר כולל הברגה פשוטה.

מחירים שונים גם מאותו סוג עץ

גם אם תבחרו אותו דק מאותו עץ יכול להיות שתקבלו מחירים שונים אפילו מאותה חברה. לדק מחירים משתנים בגלל העובדה שכל דוגמה שונה מהשנייה. כך למשל תוכלו לבחור עץ מסוים שהקורות שלו יהיו עבות יותר וצפופות יותר לעומת רצפת דק מאותו סוג כאשר הקורות מותקנות על משטח יציב יותר שמאפשר קורות דקות יותר ולא מוגבהות.