מרזבים – תפקידים ומאפיינים עיקריים

המרזבים הם מאין צינורות ארוכים והם נוצרו על מנת לאפשר ניקוז קבוע של נוזלים אשר מצטברים כתוצאה מגשמי החורף על הגגות של הבתים. תפקידם העיקרי הוא להעביר את הנוזלים למקום המתאים לניקוז. בעונת החורף, לעיתים יורדת כמות גדולה של גשמים מה שעלול להסב נזקים רבים במידה ואין מערכת ניקוז איכותית. פרט להיותם משמשמים למטרת ניקוז, המרזבים גם מונעים מקירות המבנים להירטב ולספוח מים. בנוסף, תפקידם של המרזבים הם למנוע מצב של רצפות מנופחות, מצב המתרחש כתוצאה מממים מיותרים. מצב זה עלול ליצור סדקים הן ברצפות והן בקירות הבית. כמו כן, מרזבים המיוצרים בצורה אופטימאלית, מספקים בידוד לרעשים המיוצרים כתוצאה מנפילת מים. כאשר הניקוז מתבצע בצורה אופטימאלית, בתים עם חצר נשמרים וכך מראה הגינה נשאר כפי שהוא ללא יצירה של שלוליות מים גדולות ולהרס של הצמחים והפרחים בגינה כתוצאה מעודף מים. אחד הדברים החשובים ביותר שמתבצעים כתוצאה מהתקנת מרזבים הוא חיסכון משמעותי במים, ע״י איסוף של המים בכלים המיועדים לכך.

 

אנו מזמינים אתכם להגיע ולהתרשם מאולמות התצוגה שלנו

צוות המומחים ישמח להעניק ייעוץ והכוונה החל משלב התכנון ועד שלב הביצוע

וכן להמליץ על בעלי מקצוע ממאגר בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום הדרוש

מרזב נחושת

מרזב אלומיניום

מרזבי PVC

מרזבים איכותיים אשר מותקנים על ידי חברה או בעל מקצוע מקצועי ומנוסה מונעים את הנזקים הרבים שמים עלולים לגרום. ניתן להתקין מרזבים באופן חיצוני או באופן פנימי. מרזבים מורכבים מחומר האלומיניום אשר נחשב לאחד החומרים החזקים והעמידים ביותר והם מיוצרים באורכים ובגבהים שונים בהתאם לבית או למבנה בו הם מותקנים. בעבר מרזבים היו מיוצרים בדוגמא אחת סטנדרית ולעיתים היו מורידים מיופיו של המבנה. בימים שלנו בהם הטכונולוגיה מתפחת ללא מעצורים, חברות לייצור מרזבים מייצרות אותם במטרה שהמרזבים יהיו חלק מהבית ואפילו יעניקו לו אפקט עיצובי. ניתן לבחור מרזבים בקשת רחבה של צבעים וסוגים.

 

על מה חשוב להקפיד כאשר מתקינים מרזבים?

הדבר החשוב ביותר בהתקנת המרזבים הוא לוודא מדי פעם שהעלים הנושבים ברוח, לא סותמים את המרזבים ומונעים את הניקוז של המים. כמו כן, לפני שרוכשים מערכת מרזבים, חשוב לוודא שמתבצע תכנון מקדים ע״י החברה או בעל המקצוע שמתקין את המרזבים על מנת שההתקנה תתאים לאופי הפרוייקט ולא יתרחשו תקלות עתידיות. בנוסף חשוב לבדוק לאחר ההתקנה שאין נזילות ושהמערכת עובדת בצורה נקייה. במהלך השנה, לאחר עונת החורף מומלץ מאוד לתחזק את המרזבים באופן שוטף.