עץ לדק

עץ לדק

Published by

Posted on August 26, 2017

כיצד מייצרים דק?

אנשים רבים משתמשים בדקים במהלך כל חייהם ורצפת דק ופרגולה שעשויה מדק שמותקנים אצלנו בגינה יכולים להעלות אצלנו תהייה: איך בכלל נוצר הדק? יש עצים רבים שמשמשים ליצירת דקים כאשר הבולט שבהם הוא עץ האורן שהישראלים מאוד אוהבים, אך עץ לדק מגיע במגוון סוגים. מניתן למצוא עת איפאה, עץ אורן, עץ קומרו ועוד עצים אחרים כאשר לכל אחד מהם יש תכונות שקובעות את הנפיצות שלו והמחיר שלו. יש הרבה קריטריונים שמשפיעים על התאמת הדק ובבחירת עץ לדק יש התחשבות בכולם.

מה חשוב לדעת כשבוחרים עץ לדק?

  • דק יכול להיות הדבר הכי מעוצב ואיכותי שיכול להיות אך הוא לא יהיה שווה הרבה אם העמידות שלו תלקה בחסר. עץ לדק יכול להיות עמיד וקשיח כמו עץ האיפאה הברזילאי או רך מאוד ורגיש מאוד לשריטות ולחבלות כמו עץ האורן כאשר יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם. מצד אחד עצים רכים כמו עץ האורן יכולים להיות עצים שקל מאוד לבנות בעזרתם, קל מאוד לחבר וקל מאוד להבריג, וכך גם המחיר שלהם יהיה יחסית נמוך. לעומת זאת, עצים קשיחים יותר כמו עץ האיפאה יעלו הרבה יותר אך יהיו עמידים לאורך זמן, אפשר להעמיס עליהם משקל רב יותר אך ההתקנה שלהם תהיה קשה יותר והתשתית שהם דורשים כבדה וחזקה יותר.
  • כשבוחרים עץ לדק אי אפשר שלא לבחור לפי העיצוב. בעוד יש עצים עם גוונים כהים מאוד, יש עצים בהירים יותר שיכולים להשתלב בצורה טובה יותר בחלק מהמקומות. עצים כהים יותר יוצרים אווירה רצינית ורשמית יותר ואנשים מייחסים לה יוקרה, לצד עץ טבעי ואדמומי שיכול לתת אווירה חמה יותר וכפרית שיחד עם תאורה חמה יכולה ליצור אווירה די רומנטית. יש עץ לדק שהוא חלק לחלוטין לעומת עצים אחרים שיש להם ‘עיניים’, מין עיגולים שמופיעים בעץ עצמו ויכולים להיות גם נקודת החולשה שלו.

התקנה איכותית יוצרת דק איכותי

כשבוחרים עץ לדק לא רק האיכות של העץ משמעותית אלא גם איכות ההתקנה. יש התקנות שנעשות בצורה מקצועית ובטוחה לצד מתקינים שמנסים לקצר זמנים ולא מבריגים כמו שצריך. כדי שהתוצאה תהיה ישרה והולמת חשובה התקנה איכותית ומנוסה על ידי חברה שעובדת בשוק שנים רבות ועבדה כבר עם כל סוגי העצים וכל סוגי המשטחים.