במבוק גדר

במבוק גדר

Published by

Posted on July 24, 2017

בבחירת עץ במבוק גדר יכולה להיות פתרון נהדר שעונה על שורה ארוכה של צרכים ומטרות. כל מה שצריך לעשות הוא להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים על מנת לבחור את סוג הבמבוק, להשוות בין סוגי גדרות ובאותה הזדמנות גם לשאול על טווח המחירים המקובל בענף. כמו כן, יש לוודא התאמה בין עיצוב הגדר לבין שאר האלמנטים הדקורטיביים בגינה או בחצר.

הנה למשל כמה שיקולים שרצוי להתייחס אליהם בעת בחירת במבוק גדר:

א. גודל השטח – בהשוואת במבוק גדר אמורה להיות פונקציה של גודל השטח. ככל שהשטח גדול יותר כך עולה מחיר הפרויקט אך יורד המחיר למ”ר. במילים אחרות, בניית גדר בשטח של 20 מ”ר למשל תהיה זולה יותר פר מטר בהשוואה לבניית אותה גדר בשטח של 10 מ”ר.

ב. תשתית הקמה – כמובן שבבחירת במבוק גדר חייבת להתאים לסוג השטח. לא רבים לוקחים בחשבון את תשתית ההקמה כאשר הם בונים גדרות, מה שגורם לחריגה מתוך מסגרת התקציב. הפתרון הוא להתמקד בסוגי השטח הנפוצים ולהשוות רק בין בניית גדר במבוק על גבי הקרקע לבין בניית אותה גדר בדיוק על תשתית בטון.

ג. סוג הבמבוק – אי אפשר לבנות גדר מבמבוק בלי לבחור את סוג העץ. ההבדלים בין סוגי העץ גדולים מכפי שנהוג לחשוב ולכל אחד מהם מאפיינים אחרים. כך למשל ניתן להתרשם מהתכונות השונות של במבוק דק, במבוק עבה ובמבוק ערבה.

בחירת אנשי מקצוע לבניית גדר

בבניה עם במבוק גדר מחייבת מעורבות של אנשי מקצוע מיומנים. תפקידם של אנשי המקצוע הוא לבדוק איזה סוג של במבוק מתאים לאופי הגדר והחצר, להקפיד על הנחיות הלקוח בכל הנוגע לתכנון דקורטיבי של השטח ולעמוד בלוח זמנים. במקביל, אנשי המקצוע נדרשים להתחייב לעמידה בלוח זמנים ולעמוד לרשות בעלי בתים גם בשיפוץ דירות ונכסים צמודי קרקע.

משתלם להשקיע בבמבוק ולבנות איתו את הגדר כי זהו חומר גלם עמיד, דקורטיבי ומרשים. באמצעות הבמבוק ניתן לבנות את כל סוגי הגדרות ולחסוך בהוצאות. בנוסף, הבמבוק מספיק צפוף כדי לספק תחושת פרטיות.