גדר לגינה

גדר לגינה

Published by

Posted on July 08, 2017

גינה פרטית דורשת השקעה ומחייבת הוספת גדרות ושערים. בעזרת גדר לגינה ניתן להשיג יתרונות רבים ואפילו לשפר את איכות החיים. בין היתר, כדאי להביא בחשבון את התכונות של הגינה ולנסות לנצל אותן על הצד הטוב ביותר. הנה כמה מהן:

א. שמירה על פרטיות – הגדר מתאימה לבעלי בתים פרטיים שמעוניינים לשמור על פרטיותם גם בגינה. בעזרת הגדר ניתן להפריד בצורה ברורה בין השטח הפרטי של הגינה לבין השטח הציבורי, למנוע הסגות גבול ואפילו לשפר את תחושת הביטחון האישי.

ב. שדרוג הנכס מבחינה כספית – בניית גדר מתבצעת מטבע הדברים כהשקעה לטווח ארוך. היא מחזירה את עצמה בעת השכרת הנכס או מכירה שלו לאנשים אחרים, מה גם שבעזרת הגדר ניתן לייחד את הבית בהשוואה לדירות אחרות בשכונה. שדרוג הנכס מבחינה כספית הוא פקטור משמעותי שמייצג היטב את היתרונות של גדר לגינה.

ג. עיצוב ודקורציה לפי צרכי הלקוחות – כל לקוח יכול לבחור כיצד לעצב ולתכנן את הגדר. יש מגוון רחב של אפשרויות וניתן לבנות אותה מעץ, אלומיניום, מתכת, פלסטיק, איסכורית, אבן ועוד. הדגש היחיד הוא על התאמת הגדר לעיצוב הקיים בגינה ועל התייעצות עם אנשי מקצוע בכל מקרה של דילמה והתלבטות.

תהליך בניית גדר לגינה

השלב הראשון בבניית גדר לגינה הוא קביעת יעדים ולוח זמנים. יש לברר כמה זמן לוקח לבנות את הגדר הספציפית לפי גודל הגינה, לקחת בחשבון את השימוש בחומרי גלם שונים ובמידת הצורך להשוות בין בניית הגדר על גבי תשתית בטון לבין בנייה על קרקע קיימת. כמו כן, בתהליך הבנייה נדרשת מעורבות של הלקוח לצורך סנכרון בלוח הזמנים והצעת המחיר.

אין סיבה אמיתית לוותר על גדר לגינה וההוצאה עבורה קטנה מכפי שנהוג לחשוב. יש היום פתרונות שונים לשילוב של הגדר בתוך החצר, הגינה, המרפסת או אפילו הגג. אפשר להגיע לאולמות התצוגה של החברות הגדולות על מנת לראות תמונות של גדרות, או להיכנס לאתרי האינטרנט ולהתרשם מהקטלוג. בנוסף, כדאי לבנות את הגדר לפי שיקולי מיקום ולשים לב לפרטיות ולאינטימיות.