דק אורן

דק אורן

Published by

Posted on August 10, 2017

הכירו את הדק המפורסם ביותר בישראל

אפשר לראות כיצד הדקים תופסים יותר ויותר מקום במרפסות ובגינות של אנשים וכיצד השילוב של עץ בסביבה הטבעית שלנו בבית נהיה גדול יותר ויותר גם במרפסות ובסלונים ולא רק על בגינות. הישראלים אוהבים מאוד את הדקים מעץ ומעדיפים אותם על פי דקים סינטטיים בעיקר בגלל התחושה הנעימה אך אם יש עץ אחד שנמצא יותר מכולם הוא עץ האורן. דק אורן הוא הדק הנפוץ ביותר בישראל והוא גם אחד המשתלמים מבחינת עלות ויש לו יתרונות רבים שהופכים אותו לנוח וקל לשימוש. אם בעבר דק בגינה היה לעשירים בלבד היום כל אחד יכול להתקין רצפת דק אורן או פרגולה במחיר שמתאים לכל כיס.

דק אורן: מדוע הוא כל כך אהוב?

  • דק אורן בראש ובראשונה הוא דק זול יחסית לשאר העצים. אי אפשר לקחת את הקריטריון הזה מחוץ לגורמים שהופכים אותו לעץ אטרקטיבי במיוחד. בעוד שאר הדקים מעץ מלא יכולים להגיע לחמש מאות ועד שבע מאות שקלים למטר רבוע, דק אורן עולה בין מאתיים לארבע מאות שקלים למטר רבוע מה שהופך התקנה של מרפסת שלמה או חצי גינה לנוחה הרבה יותר.
  • מלבד המחירים הנוחים של דק אורן הוא דק מעוצב למדי. עץ האורן הוא עץ חום עם עיניים אדומות מה שנותן לו מרה חמים וכפרי כמו שהרבה בתים בישראל רוצים להשיג. באופן כללי אנשים נוטים לזנוח את העיצוב המודרני והיוקרתי ומחפשים משהו יותר חמים וביתי כמו העיצוב הכפרי שעץ האורן נותן לנו.
  • דק אורן הוא דק נוח מאוד לעבודה. בעוד עצים אחרים יכולים להיות כבדים מאוד וקשים להברגה ולניסור, דק אורן הוא הדק הכי ידידותי וההתקנה שלו כול להברגת הברגים נעשית ביתר קלות. מדובר על עץ רך מאוד מה שמקצר את העבודה ומקל עליה.

הרכות שלו זו גם התורפה

אמנם דק אורן הוא דק רך מאוד שקל לעבוד איתו אך זו גם נקודת התרופה שלו. אמנם דק אורך עמיד ביותר לאורך שנים אך הוא מצריך תחזוקה קבועה ומומלץ לשמן אותו כל חצי שנה. דק אורן רגיש מאוד לשריטות ולפגיעות והעיניים האדומות שלאורכו הם נקודות חלשות ולכן מומלץ להיזהר איתו.