דק איפאה

דק איפאה

Published by

Posted on August 12, 2017

דק יוקרתי לכל שימוש

אם אתם מחפשים דקים כנראה כבר הספקתם לשמוע על מגוון רחב של אפשרויות שעומד בפניכם כולל דק סינטטי ודק מעץ על סוגיו השונים. כשבוחרים דק חשוב להתאים אותו באופן אישי למה שאנחנו רוצים וכמובן לעיצוב הקיים יחד עם האווירה שאנחנו רוצים ליצור אך חשוב מאוד גם לבחור דק שיש לו יתרונות רבים בנוגע לעמידות ולאיכות השימוש ולא רק למראה. עץ האיפאה הוא עץ שצומח בסמוך לקו המשווה ביערות גשם למיניהם ובעיקר בברזיל. דק איפאה ברזילאי הוא אחד הדקים הטובים ביותר ולמרות מחירו היחסית גבוה הוא מכיל יתרונות שכדאי לכם לשקול.

מה היתרונות בדק איפאה?

  • דק איפאה הוא דק איכותי ביותר למי שרוצה צבע חזק ועמוק שלא כולל שינויים בגוון. לדק מעץ יש בדרך כלל ‘עיניים’, זאת אומרת עיגולים שמגיעים בגלל הצורה הטבעית של העץ ובחלק מהמקומות הם יכולים להיות יפים מאוד כמו משטחי עץ גדולים או חלק מהרהיטים. למי שרוצה דק במראה חלק ואחיד בצבע חום כהה ועמוק, שיהיה מצד אחד יוקרתי ומצד שני די סולידי, דק איפאה הוא הדק המושלם עבורו.
  • דק איפאה הוא דק מושלם לתנאי מזג אוויר בעייתיים. הלחות בישראל יכולה להיות גבוהה מאוד אבל זה כלום לעומת עת האיפאה שרגיל למזג האוויר הברזילאי ביערות הגשם שם הלחות הרבה יותר גבוהה. דק איפאה עמיד ביותר למים ואם יישפכו לכם מים או מיץ על הדק, אין לכם מקום לבהלה כיוון שהדק יישאר יציב וחזק גם כשהוא נרטב. חוץ מהעובדה שהעץ עמיד ביותר למים, דק איפאה קשיח מאוד ואם הילדים ישחקו עליו, תניחו עליו רהיטים כבדים ואפילו תקפצו עליו, ככל הנראה לא ממש תזיזו לו.

גם לדק איפאה יש חסרונות

אמנם דק איפאה נשמע כמו הדק המושלם אבל יש כמה דברים שחשוב שתדעו שתצטרכו להשקיע בהתקנה שלו. ראשית, העלות. דק איפאה הוא דק יוקרתי ולא זול שהמחיר שלו למטר רבוע יכול להגיע ל700 ו800 שקלים. שנית, הדק דורש תחזוקה רבה כיוון ששינויי טמפרטורה ובעיקר שמש יכולים לגרום לו לשינוי צבע ולכן חשוב לשמן אותו היטב.