סוגי עצים לעבודה עץ גולמי

עץ גולמי הוא למעשה עץ נקי, מלא כפי שהוא. עץ גולמי נחשב לעץ האיכותי ביותר. רהיטים המיוצרים ממנו שומרים על נראות נאה לאורך שנים רבות. כאשר מעצבים, נגרים או אמנים משתמשים בחומר הגלם כפי שהוא לרוב העיצוב יתאפיין בגסות ובכבדות של המוצר אותו עיצבו. עץ גולמי הוא עץ שלא עבר תהליך של עיבוד ולכן לרוב הוא יהיה כבד ומסיבי לעומת עצים שעברו תהליכי עיבוד שונים. עץ גולמי דומה מאוד לצורתו המקורית, הוא נחשב לעמיד במיוחד לכל מזג אוויר, אינו מכיל חומרים רעילים וניתן לעשות בו מגוון רחב של שימושים. עץ גולמי מעניק לכל רהיט תחושה של חיות, פראיות ואפילו יוקרה. את העץ הגולמי ניתן לעצב, לכופף ולגלף בצורות שונות אך רבים יעדיפו להשאיר אותו כמו שהוא, נקי לחלוטין ולהדגיש את היופי הטבעי שלו ובקושי לבצע בו שינויים. רהיטי עץ גולמי בדרך כלל נחשבים ליקרים יותר מאשר רהיטים העשויים מסוגים של עצים אחרים, זאת משום שעבודה עם העץ הגולמי מצריכה טיפול מקצועי במיוחד. אף עץ לא דומה לאחר וזו הסיבה שרבים מהאמנים והמעצבים, כל כך מתחברים אל החומר הגולמי.

עץ אפריקאי

עץ אמריקאי

עצים מזרח תיכוניים

עצים אירופאים

עץ פורניר ולבדים

עץ פורניר או עץ לבדים המכונים בשמם עצי סנדוויץ׳ הם עצים שנפרסים לפרוסות דקות במיוחד ומשמשמים לרוב לציפוי. פורניר ולבדים, לרוב יצפו משטחי עץ העשויים מחומר ברמה פחות טובה מעץ מלא, על מנת להעניק לחלק העליון של המשטח מראה טבעי ואיכותי במחיר שווה לכל נפש. מנסרות ומחסני עץ מקצועיים , מייצרים לוחות פורניר ולבדים מעצים מלאים איכותיים ומאזנים אותם בין החוזק למשקל של העץ ממנו הם מיוצרים. שימוש בעץ פורניר מאזן את הסביבה מבחינה אקולוגית זאת משום שהוא מפחית את פעולת הכריתה. עצי פורניר ניתן לייצר מעצי אורן מלאים, או אשוח ולהדביק את החתיכות זו על זו. הטיפול בעצי פורניר זהים לטיפול בעץ מלא וניתן להשיג אותן במגוון מקומות העוסקים בחומר העץ ולהדביקן במטרה לקבל מראה עשיר ונקי.

עצים גולמיים, פורנירים ולבדים ניתן להזמין מסוגים שונים של עצים לדוגמא עצים דרום אמריקאים, עצים קשים, עצים מזרח תיכוניים ועוד. כל סוג של עץ מורכב מצפיפות שונה, מתאים למטרות ולשימושים אחרים, בעל רמת שינוי וגמישות שונה ולכן חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שעושים שימוש עם חומר העץ.

אנו מזמינים אתכם להגיע ולהתרשם מאולמות התצוגה שלנו

צוות המומחים ישמח להעניק ייעוץ והכוונה החל משלב התכנון ועד שלב הביצוע

וכן להמליץ על בעלי מקצוע ממאגר בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום הדרוש