עץ לגדר

עץ לגדר

Published by

Posted on July 07, 2017

גדר יכולה לשמש למגוון רחב של מטרות אך צריך לבנות אותה בצורה נכונה. אחד מחומרי הגלם המומלצים לבניית הגדר הוא כמובן העץ, שמציע המון יתרונות. הנה למשל כמה מאפיינים בולטים של עץ לגדר בהשוואה לחומרי גלם אחרים:

א. מחיר זול – העלות הראשונית של העץ נמוכה משמעותית בהשוואה למתכת, אלומיניום וכדומה. בעזרת העלות המשתלמת אפשר לשמור על תקציב נמוך בבניית כל סוגי הגדרות. כך למשל ניתן לשלב גדרות לחצר עם גדרות לכניסה, לחניה או אפילו למרפסת ולגג.

ב. סוגי עצים – יש היצע רחב מאוד של סוגי עצים שבהם ניתן להשתמש על מנת לבנות את הגדר. לכל סוג עץ יש מאפיינים אחרים שמגדירים אותו. בחירה של סוג עץ מסוים תתאים לצרכים של הלקוח ולדרישות הדקורטיביות שלו.

ג. גמישות בעבודה – קל יותר לעבוד עם העץ מאשר עם המתכת והאלומיניום. הגמישות בעבודה חוסכת זמן ומאפשרת לכל לקוח לסיים את הבנייה על הצד הטוב ביותר. ניתן למשל להשתמש בעץ על מנת לעצב את הגדר לפי המידות הקיימות, בשביל להשיג הפרדה ברורה בין השטח הפרטי והציבורי ולטובת תחושת הפרטיות והאינטימיות.

איפה מוצאים עץ לגדר?

מי שעוסק בתחום של בניית גדרות בדרך כלל אחראי על הקצאת העץ עבור הלקוחות. מנגד, לקוחות פרטיים יכולים להגיע למחסני עצים ולהשוות מקרוב בין הדגמים הקיימים. מחסני עצים מפוזרים בכל רחבי הארץ והם מוכרים את חומרי הגלם בכמויות גדולות, בינוניות וקטנות. ביקור במחסן עצים לא מחייב ניסיון קודם ונציגי המקום גם יכולים להמליץ על דגמים מסוימים.

עוד פתרון לרכישת עץ לגדר הוא לפנות לקבלנים ואנשי מקצוע. זה פתרון שמתאים למי שרוצה לבנות את הגדר בעצמו ולחסוך בהוצאות הבנייה. מצד שני, בעת פנייה לקבלני בניין ואנשי מקצוע יש לוודא הגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. כדאי להגיע לפגישה עם אנשי המקצוע רק לאחר שקובעים את מסגרת התקציב ומחליטים כמה רוצים להשקיע.

לסיכום, עץ לגדר מבטיח יתרונות רבים. הוא זול בהשוואה לחומרים אחרים, זמין במגוון סוגים ומבטיח גמישות בעת הבנייה וגם הרבה אחריה.