פרקטים בזול

פרקטים בזול

Published by

Posted on June 06, 2016

מדוע נחוצה לנו רצפת פרקט

עיצוב הבית שלנו הוא מנהג מעט תמוהה של אוכלוסייה אנושית עצומה ברחבי העולם. אחרי הכול, מדוע אכפת לנו שהרהיטים יתאימו זה לזה, שהצבע בקירות יתאים לאריחי האמבטיה, שהקישוטים יהיו בטוב טעם או שהרצפה תראה במיטבה? בסוף, נראה שמבחינה אובייקטיבית תהיה לעניין זה השפעה קטנה למדי על חיינו. ישנן שתי סברות עיקריות הנוגעות לסיבה לעיצוב הבית. הראשונה הנה שמטרת ההשקעה בעיצוב היא במטרה להרשים אורחים ומוזמנים המגיעים לביתנו. הסברה השנייה היא שהמטרה היא ליצור מרחב פתוח של ביטוי עצמי אישי, בו נוכל להיות באמת עצמנו. רצפת פרקט הנה לכן אופציה עיצובית מועדפת על המוני מעצבי בתים. היא מקנה לבית מראה יוקרתי ונקי מאוד אשר ירשים כל אורח, ומצד שני משרה אווירה נינוחה ונעימה בכל חדר בו נתקין אותה.  לעתים הסיבה היחידה שעומדת בפני רכישתה, הנה שקשה למצוא פרקטים בזול להתקנה. במאמר זה ננסה לתאר את הוויתורים שניתן לעשות על מנת לבנות רצפת פרקטים בזול בבית.

ישנם דרכים לחסוך בצורה משמעותית במחירה של רצפת פרקט

ישנם מספר פרמטרים אשר קובעים את מחירה של רצפת פרקט. פרמטרים אלה כוללים בין השאר את סוג הפרקט, ארץ ייצורו, עוביו ומאפיינים עיצוביים אישיים:

  • סוג הפרקט: ישנו מגוון עצום של סוגי פרקט העשויים ממספר גדול של זני עצים או חומרים דמויי עץ. באופן כללי, ניתן להגיד כי פרקטים בזול יהיו פרקטים אשר נבנו בשיטת הלמינציה, דהיינו דחיסה של שבבי עץ ולא מקרשי עץ מלא.
  • ארץ ייצור: כמו רוב המוצרים, פרקט המיוצר באירופה (בעיקר בבלגיה וגרמניה אשר הינן היצרניות המובילות), יהיה יקר מפרקט המיוצר במזרח.
  • עובי: פרקטים בזול יהיו פרקטים בעובי סטנדרטי של 14 מ”מ. כל עובי אחר, אשר עשוי להגיע עד 20 מ”מ יגרור עלייה במחירים.
  • עיצוב אישי: עבודות נוספות כגון צביעת הפרקט יעלו את מחירו בצורה משמעותית.

חשוב מאוד לצד החיפוש של פרקטים בזול לא להתפשר על איכות ההתקנה

חשוב מאוד לצד החיפוש אחר רצפת פרקט במחיר הזול ביותר, לא לוותר על התקנה איכותית ומקצועית. התקנה רשלנית, תהפוך גם פרקטים מהאיכות הגבוהה ביותר ללא עמידים.