פרקטים

פרקטים

Published by

Posted on January 03, 2017

אפשר לראות היום פרקטים בעיקר באולמות הספורט. אבל לא רק שם. יותר ויותר עסקים בסביבה עירונית הבינו שפרקט טוב יותר מרצפה פשוטה של קרמיקה. כמובן שהסיבות אצל עסקים טמונות בעיקר בנראות. פרקט משדר משהו נעים ורך יותר. המראה שלו גם יוצר אשליה כביכול שהרצפה נקייה יותר. נכון, זה לוי איזה צבע אתה בוחר, אבל בגדול פרקט נראה הרבה יותר טוב ממשבצות קרמיקה. כאן השימוש בעץ, הרבה יותר יקר כיוון שהוא נפרש על יותר מטרים רבועים. אם מדובר על קומה אחת של עסקים אז המחיר גם יהיה בהתאם. כאמור פרקטים נתפסים כמוצר שהגיע מעולם הספורט, לכן זה הרבה יותר מתאים לראות אותו במרחבים פתוחים כמו לובי הכניסה, או חדר הישיבות.

פרקטים משמשים היום את בעלי אולמות הספורט. אם בעבר השתמשו בחומר ציפוי כדי לייצור מראית עין נקייה של רצפת אולם ספורט, הרי שכיום מבינים את חשיבותו של הפרקט.
פרקט כיום משמש את אולמות הספורט למקצועות הכדור כמו כדורסל, כדורעף וכדור יד. אלו מקצועות בהם הספורטאים מניעים את גופם הרבה מאוד פעמים במהלך המשחק. זה גורם לכך שהם מוצאים את עצמם הרבה מאד על הרצפה. בשתי העשורים האחרונים התחילו להבין בספורט הישראלי שפרקט עדיף על פני חומר ציפוי גם כדי להגן על הספורטאים אבל גם כדי לתת תחושה טובה לחלל החדר. הויזואליות במקרה הזה חשובה לא פחות.

פרקטים יש להם יתרון ברור העוזר גם למקצועות וענפי הספורט עם כדור. ניקח לדוגמא את ענף הכדורסל. זהו ספורט שהכדור הכתום מוקפץ הרבה מאד על הרצפה. לכן חשוב מאד שיהיה פרקט איכותי שיוכל “להחזיר” את הכדור בחזרה. הכדור פוגש את הפרקט הרבה יותר מהשחקנים, לכן חשובה תקינותו. פרקט טוב יכול למנוע פציעות וכל מפגש של הספורטאי עם הרצפה יכול להיגמר במכה קלה שלא משפיעה באופן רציני על גופו של הספורטאי. פרקט טוב ואיכותי יכול להשפיע רבות על החלל ועל הנראות שלו כלפי האוהדים הבאים לצפות. שילוב של תאורה נכונה וסוג העץ יכול לתת פרקטים טובים.

פרקטים