שמן דק

שמן דק

Published by

Posted on August 22, 2017

חידוש דק בצור נכונה

גם אם תבחרו להתקין את הדק הכי עמיד והכי איכותי שיש בשוק, אחרי כמה שנים תצטרכו לחדש אותו. יש דקים שדורשים תחזוקה יותר שוטפת לעומת דקים שאפשר לעזוב לחלוטין ולחדש רק כל כמה שנים, יש דקים שהתחזוקה שלהם יותר פרטנית לעומת דקים שניקוי ושימון בסיסיים ביותר יסייעו לשמירה לאורך שנים. בכל מקרה, בלי שמן דק אי אפשר לחדש את הדק שלכם לגינה או למרפסת והוא מצרך חשוב שחייב להיות לכם. ככל שתחדשו את הדק לעתים תכופות יותר החידוש יהיה קל יותר ובולט יותר אך מעבר לנוכחות הציוד הנדרש חשוב לדעת כיצד לבצע את החידוש נכון.

למה שמן דק הוא מצרך חשוב לשימון הדק?

  • אחרי שימוש רב הדק שלכם יכול להתחיל לאבד מהצבע שלו. דריכות מרובות, לכלוך רב ואבק שמצטברים עליו וגם השמש החזקה שמשנה לו את הצבע יכולים לפגוע בו מאוד. תחשבו שאת הדק לגינה שלכם אתם מתקינים כדי לתת לגינה שלכם מראה מעוצב הרבה יותר ואם אתם מזניחים את הדק אתם למעשה משיגים תוצאה הפוכה ומקבלים גינה מכוערת עם צבע אפור ומוזנח.
  • שמן דק הוא שמן שצריך למרוח על הדק ולהטמיע אותו בתוך העץ. שמן דק נועד כדי למנוע מקרינת השמש לחדור לעץ ובכך להביא להרס ש ל המרקם שלו ולאיבוד הצבע. שמן הדק לא מחזיק מעמד לאורך זמן ויש צורך לשמן מחדש כל כמה זמן בהתאם למה שהדק הספציפי שיש לכם דורש.
  • כמו כל מוצר גם שמן דק מגיע במגוון דגמים ויצרנים. יש שמנים שיכולים להחזיק מעמד לזמן רב יותר, ויש שמנים פחות איכותיים שצריך לשמן כל כמה חודשים מחדש. שמן דק איכותי מגן גם מפני קרינת השמש, גם מפני מזיקים, גם מפני לחות והכול במוצר אחד.

מראה קלאסי לאורך זמן

שמן דק הוא מוצר חשוב ביותר והוא נותן לדק שלכם את המראה הקלאסי שהיה לו ברגע ההתקנה. שמן דק יכול להתאים לרוב סוגי העצים ובחלק מהמקרים אחרי מריחת השמן צריך לתת לו להתייבש כמה שעות טובות ולעתים יומיים שלמים. כמו כן חשוב לנקות את הדק היטב ולשטוף אותו לפני מריחת השמן כדי למנוע מהשמן להתערבב עם לכלוך.