במבוק לגדר

במבוק לגדר

Published by

Posted on July 22, 2017

עץ הבמבוק משמש לטובת שורה ארוכה של עבודות בנייה והוא יכול לסייע גם בעיצוב גדרות. הנה למשל כמה מאפיינים ויתרונות בולטים של במבוק לגדר:

א. חומר ידידותי לסביבה – במבוק הוא חומר גלם טבעי וידידותי לסביבה. השימוש בבמבוק מתאים למי שרוצה לעצב את הגדר באופן אקולוגי, אך מבלי להתפשר על תחושת הביטחון האישי והפרטיות. ניתן לקבוע את רמת הצפיפות בין עצי הבמבוק וכך להשתמש בגדר לצרכים מגוונים בבית, בחצר, בגינה או במרחב הציבורי.

ב. עיצוב והשתלבות עם הצמחייה – במבוק הוא בין העצים היחידים שמתכתבים עם שאר פריטי הצמחייה בחצר או בגינה. עם במבוק לגדר ניתן לשדרג את העיצוב ולהעלות את ערך הנכס. השקעה חד פעמית ברכישת עצי במבוק מאפשרת להשתמש בהם כחומר גלם יעיל, זמין ואסתטי.

ג. עמידות גבוהה – העמידות של במבוק לגדר גבוהה גם בהשוואה לחומרי גלם חזקים יותר כגון מתכת ואלומיניום. למרות שמדובר בסוג של עץ, הוא אינו חשוף בצורה דרמטית לשינויי אקלים ומסוגל לשמור על צורתו המקורית גם בתנאי לחות וחום.

איך יודעים איזה גדר לבחור?

מי שעדיין מתלבט בין במבוק לגדר לבין חומרי גלם אחרים צריך להכיר את התכונות של כל סוג עץ. במבוק מושתל למשל פופולארי בבניית גדרות בגלל שהוא מגיע בעובי משתנה, אבל אפשר להשתמש בו גם לטובת קירוי פרגולות. המשמעות היא שבחצרות עם פרגולה רצוי לתת עדיפות לסוג הזה של הבמבוק וכך לרכז את כל היתרונות תחת קורת גג אחת.

לעומת זאת, במבוק דק מגיע בעובי של 8-10 ס”מ בלבד ועם חוט מתכת שזור שעובר תהליך גלוון. זה במבוק שפחות מתאים לגדר שאמורה לייצר הרתעה או למנוע פריצות וגניבות, אך מצד שני הוא מציע מראה אסתטי ועדין.

לבסוף, ניתן לבנות את הגדר עם במבוק קנה צהוב. זה הבמבוק הכי נפוץ בבתי מלון ומסעדות והוא משמש גם לחצרות ומרפסות. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהשוות בין סוגים של במבוק, או לקבל הצעת מחיר מסודרת על שימוש בסוג עץ מסוים לעומת דגמים אחרים ברשימה.