גדר מרפסת

גדר מרפסת

Published by

Posted on July 14, 2017

מרפסת משפרת את איכות החיים ומגדילה את מרחב המחיה בבתים פרטיים, דירות ואפילו משרדים בבניינים רבי קומות. עם זאת, בניית מרפסת כרוכה מטבע הדברים בסיכון מסוים והדרך היחידה למנוע נפילות ואסונות היא להתקין גדר. בעזרת הגדר אפשר אפילו לשדרג את המרפסת ולהשיג מספר יתרונות משמעותיים:

א. הפרדה והגנה – ההגנה שניתנת על ידי גדר מרפסת לא באה על חשבון פרקטיקה. במובן המעשי, הגדר מפרידה בין המרפסת הקיימת לבין מרפסות אחרות בבניין. היא מתאימה לבעלי דירות פרטיות ולכל מי שרוצה לשמור על המרפסת שלו.

ב. פרטיות ואינטימיות – רוב המרפסות חשופות לעוברים ולשבים וכמובן לשכנים. בעזרת הגדר ניתן להשיג פרטיות ולהפוך את המרפסת לחלק בלתי נפרד מהבית. כל מה שצריך לעשות הוא לבנות את הגדר המתאימה ולהשתמש בחומרי גלם נכונים.

ג. תוספת דקורטיבית – אי אפשר להתעלם מהערך המוסף של גדר מרפסת מבחינה דקורטיבית. הגדר מהווה תוספת מרשימה למרפסת ובעזרתה ניתן לעצב את חלל החוץ. העיצוב צריך להתאים לריהוט הגן שעל המרפסת, לצבעי הקירות ולצמחייה.

איך בונים גדר מרפסת?

בניית גדר מרפסת היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. בניגוד לגדר בחצר שלא אמורה לתת מענה על סיכון בטיחותי אלא רק לייצר הרתעה ולהרחיק פורצים וגנבים, התפקיד של הגדר במרפסת מעט שונה. כתוצאה מכך, בניית הגדר מביאה לידי ביטוי את הצרכים של הלקוחות ואת הדרישות שלהם.

בשלב הראשון בוחרים האם לבנות את הגדר מעץ, מתכת, אלומיניום וכדומה. בחירת חומרי הגלם משפיעה על מחיר הפרויקט ועל עלות הבנייה. בשלב השני אפשר להשוות בין סוגי גדרות לפי גדלים, צורות ועיצובים. זה גם השלב שבו ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע ולשאוב השראה מהקטלוגים המפורסמים על ידי החברות הגדולות.

כמו כן, רצוי לבנות גדר מרפסת בהתאם לתכניות הבנייה ולפי אישור הנדסי של אדריכל מוסמך. כך ניתן לשפר את רמת הבטיחות של השימוש במרפסת ולמנוע מצב שבו צו עירייה מחייב הריסה של הגדר. בדיקות מן הסוג הזה מתבצעות על ידי הקבלן האחראי על הבנייה במעורבות הלקוח ומזמין העבודה.