מדרגות

מדרגות

Published by

Posted on January 10, 2017

רובנו משתמשים במדרגות כמעט כל יום. ישנם אזרחים המשתמשים במדרגות כדרך קבע. נכון, היום בבניינים עירוניים יש מעלית. אבל עדיין אפשר לפגוש מדרגות שבהם אנחנו משתמשים. גם אם אתה עובד במישור, עדיין ישנם מקומות שבהם תפגוש מדרגות שתצטרך לעלות או לרדת. רובנו לא יודעים שיש מישהו שעשה ועדיין עושה מזה המון כסף בחו”ל.

אחרי הצבא כל אחד מחפש את עצמו, יש מי שהולך לעבוד בעבודה מועדפת ויש מי שהולך לטייל בחו”ל. זהו סיפורו של יוסי שטס אחרי הצבא לטייל בניו יורק. כמו כל צעיר הוא הגיע לשם בלי כלום. כמעט בלי כסף בארנק. המוח היצירתי שלו עלה על רעיון מבריק. ניקוי מדרגות בניינים. צריך להבין שבשנות התשעים ניו יורק בנתה את עצמה באמצעות גורדי שחקים. לא כמו כאן בישראל, שם היו בניינים של תשעים קומות. אותו יוסי, הבין את הפוטנציאל והחל לנקות בעצמו מדרגות של בניינים. אתם בטח חושבים לעצמכם כמה עבודה כבר הייתה לו, אבל להזכירכם מדובר בניו יורק, הסתיו והחורף שם אינם דומים בכלל לישראל. קור, קרח, שלג, בוץ ועלים זה מה שחיכה לו בחדר המדרגות כאשר התחיל לנקות. הוא לא התייאש. הוא התחיל בבניין אחד וכאשר התושבים ראו את היעילות ואת היתרונות הם גם התחילו לשלם לו כסף. כן, כסף על ניקוי חדר מדרגות. השימוש של האזרחים האמריקאיים בניו יורק במדרגות היה כה רב עד אשר הם הבינו שזה לא מובן מאליו לצאת מבית אל האוטו או המונית או התחבורה הציבורית בלי ליפול, להחליק וללכלך את הנעליים. כמובן ששעות העבודה שלו הם בלילה כאשר השימוש בחדר המדרגות הוא פחות.

לכולנו זה נראה די טריוויאלי אבל האדם הזה ניקה במשך חודשים רבים מדרגות של בנייני מגורים עד אשר הוא היה צריך עוזרים ולעוזרים הללו התווספו עוד אנשים. כיום יוסי, הוא בעל החברה הגדולה ביותר בניו יורק בניקוי חדר מדרגות. לכן כל פעם שאתם עולים או יורדים במדרגות תחשבו שיש מישהו שמנקה לכם ועושה מזה הרבה כסף וכמו מיטב הקלישאות, סופר את הכסף במדרגות.

מדרגות