גדר לבנה

גדר לבנה

Published by

Posted on July 13, 2017

הצבע הלבן מחמיא מאוד לעיצוב חלל החוץ ובין היתר נהוג להשתמש בו על מנת לבנות גדרות. גדר לבנה יכולה להפוך במהירות לחלק בלתי נפרד מהמרפסת, הגינה, החצר או אפילו הגג ויש המון דרכים להשיג אותה. הנה למשל כמה אופציות לבניית גדר אקסקלוסיבית עם ערך מוסף:

א. גדרות עץ – הכי קל לצבוע את העץ בלבן וכך להעניק לגדר מראה ייחודי. יש הרבה סוגים של עץ שאותם ניתן לצבוע, כמו למשל במבוק, אורן ועוד. הבחירה בסוג עץ מסוים צריכה להיות פונקציה של צרכי הלקוחות אך אסור לשכוח להוסיף ציפוי נגד שחיקה, בלאי ונזקי שמש.

ב. גדרות פלסטיק – עוד פתרון נפוץ הוא להשתמש בחומר פלסטיק זול יחסית על מנת לבנות גדר, ולאחר מכן לצבוע אותה בלבן על מנת לייחד אותה בהשוואה לחומרי גלם אחרים. גם את גדרות הפלסטיק ניתן להקים על גבי הקרקע או על תשתית בטון כל עוד משתמשים בכלים הנכונים.

ג. גדר מתכת – צביעת גדר מתכת בלבן עשויה להיות משימה מורכבת אך היא אפשרית. כל מה שצריך לעשות הוא להוסיף שכבה מקשרת בין המתכת לבין הצבע עצמו, לבחון את העמידות של הצבע הלבן לאחר חשיפה לשמש ולבחור סוג של צבע עם מרכיבים להגנה מפני חלודה וקורוזיה. בנוסף, כדאי לשקול שימוש באלומיניום וכך ליהנות מכמה יתרונות במקביל.

איך בונים גדר לבנה?

מבחינה פרקטית לא אמורים להיות הבדלים גדולים בין בניית גדר לבנה לבין בניית סוגים אחרים של גדרות. הצבע עצמו לא משפיע על סוג הבנייה אלא רק קובע את הדקורציה והעיצוב של הגדר. זו הסיבה בגללה אנשי מקצוע מקפידים על אותם שלבים כאשר הם מתכננים את הגדר, מייצרים אותה במפעל ולאחר מכן משנעים אותה לחצר של הבית לצורך ההקמה והבנייה בשטח.

בעלי בתים צמודי קרקע יכולים להיות מעורבים בתהליך של בניית גדר לבנה. כדאי להם לקבל אישור להקמת גדר בחצר פרטית בלי לזלוג לשטח הציבורי, אך במקביל להתרשם מהדגמים הקיימים של הגדרות. כך ניתן לעצב גדר מרשימה ולשדרג את החצר.